Prečo som sa rozhodol ísť do komunálnej politiky?

Veľa krát som počúval ľudí, ktorí sú nespokojní s tým, čo tu v obci nefunguje, čo im chýba, čo sa im nepáči. Názor, že táto obec je bohatá oproti iným obciam, lebo tu máme veľké firmy, počul asi každý. Sám sa s týmito názormi stotožňujem a mám aj osobné skúsenosti, prečo som sa takto rozhodol. Je potrebné, aby bol počuť hlas nespokojných občanov, aby sa nahlas poukázalo na nedostatky a hlavne, aby za začali riešiť zodpovedne.

Keď počúvam, čo sa tu všetko spravilo a ako je všetko super, tak sa len čudujem, prečo mnohé menšie obce sú na tom lepšie ako my!

Je treba pomenovať problémy, zoradiť si ich podľa dôležitosti a akútnosti, vyčleniť na ne peniaze z rozpočtu a začať konať. Niektoré veci samozrejme nejdú spraviť švihnutím prútika, napr. kanalizácia bez eurofondov by zaťažila obec na veľa rokov.

Je tu veľká potreba, aby sa občania zapájali a zaujímali sa o to, ako sa veci v obci riešia.  Za čo sa vynakladajú finančné prostriedky. Už som to písal, ale treba si uvedomiť, že obec v tomto roku hospodári cca s 2,5 miliónom Eur. To sú naše spoločné peniaze.

Ak by obec pýtala príspevok z našej peňaženky( napr. 100 alebo 500€), že treba spraviť chodník, myslím, že by sme si skôr dali pozor na to, či sa ten chodník postavil a ako boli využité naše peniaze. Ale keď sa to robí z obecnej kasy, tak nejako to ľudí netrápi.

Chápem, že je doba uponáhľaná a každý má dosť svojich starostí, ale práve preto musí byť všetko transparentné a všetky informácie dostupné, aby sme si mohli získať potrebné informácie z pohodlia domova.

Lebo môžeme zriadiť milión komisií a mať 10 kontrolórov, nakoniec vždy sú to len správcovia obecného majetku a financií.

Kontrolovať, ako sa s našimi peniazmi narába, by mali občania.