Milí občania,

na aprílovom zasadnutí obecného zastupiteľstva sa schválilo zriadenie novej obecnej webovej stránky. Cieľom bolo zlepšenie informovanosti občanov, zvýšenie atraktívnosti stránky, udržiavanie aktuálnosti všetkých dostupných informácií a v neposlednom rade zvýšenie rýchlosti stránky.

www.boleraz.com

Do konca roka bude nová stránka fungovať v ladiacom režime, t.j. nemusia byť jej všetky časti dokončené a nemusí obsahovať všetky zákonné povinnosti.

Novú stránku si bude spravovať obec sama, resp. jednotlivý zamestnanci ale aj poslanci či členovia komisií. Cieľom bolo prepojenie stránky aj s facebookom a tým zlepšiť dostupnosť informácií a získať aktívny prístup občanov. Stránky, príspevky, udalosti je možné zdielať alebo označiť  „pači sa mi“. Pri mnohých príspevkoch je možné dávať komentáre.

Na stránke intenzívne pracujem a postupne dopĺňam všetky údaje. Takže čo bude stránka obsahovať?

Hlavná štruktúra stránky je rozdelená do zmysluplných celkov:

Aktuálne:

  • Oznamy obecného úradu – bežné oznamy,
  • Úradná tabuľa – všetky oznamy ktoré je potrebné zverejňovať zo zákona (napr. VZN),
  • Akcie – tu budú všetky kultúrno – spoločenské a športové akcie
  • Galérie – Fotky, videá z akcií – občania môžu prispievať do galérií, či už cez email alebo messenger,
  • Kalendár akcií a udalostí – obsahuje všetky akcie prehľadne podľa dátumu včetne odvozu odpadu a iné.

Naša obec:

Všetko o našej obci, história, pamiatky, spolky, služby v obci. Oslovil som všetky organizácie, aby mi pomohli aktualizovať informácie. Budú tu informácie o TJ Slavoj Boleráz, DHZ I a DHZ II, klub dôchodcov, Červený kríž, Poľovné združenie srnka atď.. Tak isto môžu aj všetci podnikatelia poslať o sebe aktuálne informácie ako druh činnosti, adresa, otváracie hodiny atď.

Samospráva:

Všetko čo sa týka samosprávy: Starosta, hlavný kontrolór obce, poslanci, komisie obecného zastupiteľstva, zápisnice zo zasadnutí OZ a komisií, plán zasadnutí a verejné obstarávanie.

Dokumenty:

Obecné dokumenty a dokumenty samosprávy včetne povinného zverejňovania faktúr, objednávok a zmlúv.

Obecný úrad:

Úradné hodiny, zamestnanci, kontakty, tlačivá na stiahnutie, postupy ako vybaviť a iné.

Ľavý stĺpec je určený na rýchly prístup a nájdete tu vždy naposledy vložené dokumenty, príspevky a najbližšie udalosti.

 

Verím, že sa Vám stránka bude páčiť a hlavne, že splní svoju funkciu. Budem rád, keď mi budete posielať svoje návrhy, čo by sa dalo zlepšiť alebo doplniť a budete mi posielať fotky či už krás našej obce alebo z akcií.